Wzmożone kontrole policji na drogach powiatu mikołowskiego

Dziś od wczesnych godzin rannych policjanci z mikołowskiej drogówki prowadzą na drogach naszego powiatu działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Celem przedsięwzięcia jest wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Działania policjantów są skoncentrowane na przeprowadzeniu maksymalnej ilości kontroli kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków. Podczas działań wykorzystany zostanie cały dostępny sprzęt, służący stróżom prawa do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.