Uwaga na kontrole Policji Autostradowej na terenie powiatu mikołowskiego

Od poniedziałku 9 maja na drogach naszego powiatu pojawia się większa liczba patroli ruchu drogowego, a to wszystko odbywa się dzięki współpracy z Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach. Funkcjonariusze Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki zostają wspierani przez delegowanych policjantów z Gliwic. Wspólne patrole polegają na wzmożonej kontroli ruchu drogowego i pomiarze prędkości na drogach krajowych biegnących przez nasz powiat. Celem współpracy jest ograniczenie wystąpienia niebezpiecznych w skutach zdarzeń drogowych oraz poprawa bezpieczeństwa w rejonie. Inicjatywa powstała na mocy porozumienia zawartego pomiędzy p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie podinsp. Rafałem Głuch a Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach oraz Komendantem Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwiach. Zgodnie z tymi ustaleniami wspólne patrole będą się odbywać w terminie od 9 do 24 maja 2016 roku.  Nadrzędnym celem zawartego porozumienia jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz realizacja wniosków o kontrole ruchu drogowego w miejscach zagrożonych, wskazanych przez mieszkańców i samorząd.