Bierzesz chwilówkę przez Internet? Uważaj na koszty i opłaty

Zdecydowanie się na pożyczkę przez Internet jest bardzo dobrym wyborem. Możesz w ten sposób dużo zaoszczędzić i skorzystać z promocji dla nowych klientów parabanku, a także otrzymać darmową chwilówkę. Musisz jednak uważać na wszystkie dodatkowe koszty i opłaty, którymi może obciążyć Cię instytucja pożyczkowa. W bankach RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest stała, natomiast w instytucjach poza bankowych dane te są zmienne. Dlatego tworzenie rankingu najbardziej korzystnych chwilówek jest nieco skomplikowane.

Bierzesz chwilówkę przez Internet? Uważaj na koszty i opłaty

Jeśli decydujesz się na pożyczkę koniecznie zapoznaj się z takimi rankingami w Internecie. Unikniesz w ten sposób wybrania niekorzystnej opcji i będziesz mógł odłożyć trochę gotówki. Najistotniejsze są dostępne w parabankach promocje, z których naprawdę warto skorzystać. Najczęściej jest to oferta darmowej pożyczki dla nowych klientów. Możesz ją otrzymać tylko wtedy jeśli nie korzystałeś wcześniej z usług danego parabanku. Zasadę ominiesz wybierając kolejną instytucje poza bankową. Pożyczanie pieniędzy nie jest jednak sposobem na spłatę już istniejących zadłużeń. Pożyczaj tylko tyle ile jest Ci niezbędne, wtedy będziesz miał pewność, że dasz radę spłacić dług.

Zwracaj uwagę na kwotę i okres na jaki są udzielane. Instytucje poza bankowe bardzo różnią się w tej kwestii. W ten sposób zaoszczędzisz nawet do kilkuset złotych. Możesz otrzymać chwilówkę na 30 dni lub pożyczkę ratalną nawet do 25 tysięcy i 4 lat spłaty jednak zapłacisz za nią zdecydowanie więcej, przez co jest mniej korzystna. Przedłużenie każdej zapomogi to dodatkowe koszty,  które z góry ustala parabank. Jeśli nie posiadasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić zadłużenie warto skorzystać z tej opcji. Jest jednak płatna i często sporo kosztuje. Istnieje możliwość przedłużenia na 7, 14 i 30 dni. Parabanki różnią się w tym aspekcie nawet do 150 zł.

Nie czekaj tylko weź chwilówkę online, ale z głową i rozsądkiem. Sprawdź wszystkie dostępne opcje i wybierz najlepszą. Następne opłaty, z którymi musisz się liczyć to rozłożenie kosztów na kolejne raty pożyczki, w przypadku jeśli brakuje Ci gotówki na spłatę istniejących. Jest to dla Ciebie opcja zapasowa, ustrzegająca przed odsetkami za nieterminowe płatności. Pamiętaj, że opłaty te są bardzo wysokie i zaczynają się naliczać nawet już po jednym dniu zwłoki. Całość odsetek może wynieść 200% pożyczki.

Jeśli zależy Ci na bardzo szybkiej chwilówce sprawdź czy kontrahent na pewno posiada konto w Twoim banku i przelew otrzymasz natychmiastowo. Gdy są inne nie masz pewności, że dostaniesz środki w tym samym dniu.  Zapoznaj się z informacją, które parabanki udzieliły dotychczas najwięcej chwilówek. Świadczy to o jakości ich usług i zadowoleniu klientów. Rozpoznawalność instytucji poza bankowej może wiązać się z dodatkowymi opłatami, które dolicza sobie firma, aby uzupełnić braki finansowe spowodowane wydaniem pieniędzy na reklamy.

Bierzesz chwilówkę przez Internet? Uważaj na koszty i opłaty

Opłaty dodatkowe to prowizje, odsetki, ale też windykacje i monity, za które będziesz ponosił koszty. Monity to ponaglenia i powiadomienia o oddaniu długu, oczywiście płatne i ich wysokość wyznacza parabank. Każdą informację o pożyczce znajdziesz w umowie, dlatego przed jej podpisaniem przeczytaj ją na spokojnie kilka razy, aby uniknąć problemów finansowych i sądowych. W przypadku jakichkolwiek niejasności nie bój się pytać, ponieważ biura obsługi klienta mają obowiązek odpowiedzieć Ci na wszystkie wątpliwości.

Uważaj na koszty, którymi możesz zostać obarczony. Największą prowizje zapłacisz między innymi na pozyczkaplus, ponieważ nawet do 180 zł za pożyczkę w wysokości 680 zł. W Vivus i w SOHOCREDIT do 500 zł nie doliczą Ci żadnej prowizji. Uważaj na Wonga i Okmoney za kwotę pożyczki wynoszącą ponad 600 zł zostanie naliczona prowizja licząca ponad 130 zł. Przedłużenie chwilówki na 30 dni to opłaty rzędu 95-180 zł. Najkorzystniejszą opcję przygotował tutaj, również Vivus oferując przedłużenie za najniższą kwotę na rynku wynoszącą 95 zł.

Tani Kredyt oferuje bezpłatną zapomogę do 1700 zł, Net Credit do 2000 zł i jest to kwota rekordowa na rynku. W Wonga do kwoty doliczona jest prowizja wynosząca 10 zł, ale to jedna z niewielu firm, która udziela chwilówek osobom od 18 roku życia, a nie jak w większości dopiero od 20 lat.  Pamiętaj, że pożyczka jest darmowa tylko w przypadku jeśli jesteś nowym klientem firmy. Możesz zaoszczędzić nawet do 300 zł decydując się na chwilówkę w odpowiedniej instytucji poza bankowej. Jeśli poszukujesz więcej danych o parabankach przeszukaj Internet. Dzięki temu zapoznasz się, także z opiniami innych użytkowników instytucji pożyczkowych i pomogą Ci oni wybrać najkorzystniejszą chwilówkę.

Wszystkie informacje pochodzą ze strony: https://chwilowo.pl/ranking-chwilowek/.